BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Bir Takım Bilgiler / 2018 Pasaport Harç Bedelleri

2018 Pasaport Harç Bedelleri

 2018 Pasaport Harç Bedelleri

2018 Pasaport Harç Bedelleri bağlı bulunduğu maliye bakanlığı tarafından her yıl yeniden düzenlenerek zam oranı hesaplanıp fiyatlarını resmi gazeteler tarafından duyurmaktadır. Yeni yılda gelecek olan pasaport defter ve harç bedellerinin zamları 2018 yılında 14,47 lik bir zam gelmiştir. Bu yıl ki enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yurt dışına seyahat edecek olan insanların ellerinde hazır bulundurması gereken temel evraklardan biri olan pasaport harç bedelleri aşağıda verilmiştir.

2018 pasaport harç bedelleriPasaport Harç Ücretleri

Türkiye İstatistik Kurumu enflasyon değerlerinin rakamlarını açıkladı. Maliye Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tekrardan yineleme oranına esasen TÜİK’in Yurt İçi Üretici Firma Endeksi ekim ayında belirlenmiş olan 12 aylık ortalamalara göre yüzde 14,47 TL’lik artış gösterdiğini açıkladı. Bu duruma göre çeşitlilik gösteren bedellerin fiyatları artmıştır. Ödenmesi gereken miktarlar ve süreleri ile birlikte şu şekildedir; 

 

 

6 Aylık (137,50 TL)

1 Yıllık (201,30 TL)

3 Yıllık (465, 50 TL)

4 ve 10 Yıllık (657,40 TL)

Yapılan bu zamlardan sonra Pasaport harç bedellerinin zamlı olarak 2018 ocak ayı itibari ile işleme geçecektir. Pasaport ile ilgili çıkmış olan son yasa ile birlikte bilgilendirmesi resmi gazete ve kuruluşlarda yayınlanmıştır. Bu bilgilere göre bundan sonra pasaport almak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilecektir. Fakat 2018 yılına kadar vatandaşlarımızın pasaport alımları yine eskisi gibi Emniyet Genel Müdürlükleri’nce işleme alınmaya devam edecektir.

Harç Bedelleri Nereye Yatırılmalı

01/06/2010 yılından itibaren kişiye mahsus yada kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin pasaport defter ve harç ödemelerini internet üzerinden e- Pasaport “harç bedeli” maliye bakanlığına bağlı il/ilçe defterdarlıklarının mal müdürlüklerine yapabilir. Ayrıca Maliye Bakanlığı ile anlaşmalı bankalardan ödemenizi yapabilirsiniz.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir