BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Avustralya Vize Müracaat Formu (Form 1419)

Avustralya Turist Vizesi (SINIF 600) Müracaatı için Vize Müracaat Formu İngilizce olarak tam bilgilerle cevaplanmalıdır.Randevu Alımı

Avustralya Konsolosluğu, Avustralya Turistik Vizesi (SINIF 600) Müracaatlarını randevuyla onaylamaktadır. Avustralya Konsolosluğu, randevu almak maksadıyla pazartesi ve perşembe günleri içinde Saat: 08:30-12:00 arasında telefon görüşmesi ile randevu alınabilmektedir.

Avustralya Turistik Vize Masrafı

Avustralya Turist Vizesi (SINIF 600) Müracaatı yapılırken ödenmesi lazım olan Vize Etiketi Ücreti; nakit veya kredi kartı aracılığıyla ödenmektedir.

Pasaport

Avustralya Turistik Vize Müracaat için kullanılan pasaportta bulunması gerekenler; Avustralya yolculuğundan geri geliş zamanı sonrası minimum 6 ay kullanılabilirlik vaktine sahip olmalıdır. Pasaporta vize basılabilmesi için minimum 2 temiz sayfanın varolması lazımdır. 10 yıldan önceki zamana sahip olmamalıdır.

Pasapotun orijinali ve kimlik sayfasının fotokopisi beraber verilmelidir.

Varsa, daha önceki yolculuklara ilişkin diğer ülkelerin vize etiketlerinin ve giriş-çıkış işaretlerinin fotokopileri.

Biometrik Fotoğraf

Avustralya Turistik Vize Müracaatı için lazım olan biometrik fotoğrafın normali; 2 tane, 35 x 45 mm ebatlarında, yeni çekilmiş, arkaplan krem ya da gri renginde bulunmalıdır. Fotoğrafta, kafanın saçın yukarı kısmından boyna kadar olan bütün bölümü gözükmemeli ve tepeden çeneye kadar kafa 29 mm x 34 mm aralığına orantılı biçimde konuşlanmalıdır. Başın duruşu, bakış yönünün kameraya dönük ve mimiksiz oluşu fotoğrafın kullanılabilirliği için çok mühimdir.

Dini sebepler dışında kafayı kaplayan şapka, bere benzeri aksesuarlar kullanılmamalı, yüz hatlarının bütünü başörtüsü tarafından kaplanmayacak biçimde gözükür olmalıdır.

Tam Sicilli Nüfus Kayıt Örneği

Avustralya Turistik Vize müracaatlarında bulunacak şahıs adına aktüel zamanlı, aile fertlerini ve yaşamakta olduğu adres bilgilerini kapsayacak biçimde düzenlenmiş tam sicilli nüfus kayıt örneği. Orijinal ve noter onaylı. şahıslerin olayları ksımında düşünceler kısmı ile birlikte.

Ekonomik Hâli Gösteren Belgeler

Avustralya Konsolosluğu/Elçiliği, Avustralya yolculuk giderleri karşılığı bakiyenin banka hesabında güvence olarak; müracaat sahibinin kendine ait banka hesabında Euro/TL ya da USD karşılığı gözükmelidir.

Avustralya Turistik Vize müracaatlarında bulunacak şahsın son 3 aylık etkin banka hesap özeti. şahsın kendine ait banka hesap özeti son 3 aylık etkin banka hesap işlemlerini barındırmalı, minimum 3000 TL bakiye bulundurmalı ve banka yaş imza, kaşe ve banka imza genelgeleri ile beraber hazırlanmalıdır.

Avustralya Turistik Vize müracaatlarında bulunacak şahsın son 3 aylık aylık bordroları, çalıştığı müessese tarafından kaşeli ıslak imzalı biçimde hazırlanmalıdır.

Ayrıca, Avustralya Turist Vizesi müracaatlarında bulunacak şahıs adına bulunuyorsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri belgeler içinde olmalıdır.

Mesleki Hâle İlişkin Belgeler

Avustralya Turist Vizesi Müracaat işlemlerinde bulunan şahısların çalıştıkları Müessese/Şirket’ de çalıştıklarını kanıtlayan belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümü

Avustralya Turist Vizesi için Müracaat sahibi Çalışan ise; Müessese/Şirket sorumlusu tarafından, antetli kağıda, Görev Belgesi ya da İşveren Yazısı- yaptığı iş, izin süresi ve işe devam taahhüdünü bulundurmalıdır. Belgede, şirketin iletişim bilgileri, sorumlu şahsın isim ve mevkii, imzası ve kaşesi ile beraber olmalıdır.

Avustralya Turist Vizesi için Müracaat sahibi Şirket Sahibi ise; Şirketinin antetli kağıdına, şirketinin etkinlik bilgilerini bulunduran, yolculuk maksadını ve şirketteki mevkiini açıklayan izamlı ve kaşeli bir dilekçe olmalıdır.

Avustralya Turist Vizesi için Müracaat sahibi Öğrenci İse; aktüel tarihli Öğrenci Belgesi orijianli. Avustralya yolculuğuna destekleyici olan anne ve babasından, yolculuğunun ayrıntılarını ve yolculuğun bütün giderlerinin temin edildiği hakkında bir dilekçe alınmalıdır. Öğrenciye destekleyici olan anne ve babanın iş belgeleri ve ekonomik hâli de dilekçeye yazmalıdır. Öğrenci yetişkin değil ise; başka biriyle ya da okul ile Avustralya’ya yolculuk ediyorsa; anne ve babadan noter onaylı Müsaade Belgesi (Muvafakatname). Avustralya’da konaklayacakları mekanları ve destek vermeyi garanti veren Avustralyalı veliden mektup.

Avustralya Turistik Vize için Müracaat sahibi Çiftçi ise; Bağlı bulunduğu Ziraat Odası tarafından edindiği Çiftçi Belgesi.

Avustralya Turistik Vize için Müracaat sahibi Avukat-Doktor-Eczacı-Diş Hekimi-Mühendis ise; işine ilişkin Oda Kaydı veya Meslek Kimlik Kartı gösterilmelidir.

Avustralya Turist Vizesi için Müracaat sahibi Emekli ise; Son 3 aylık emekli maaş hesap işlemi ve emeklilik belgesiyle beraber göstermelidir.
Avustralya Turistik Vize işlemi için Müracaat sahibinin ya da destek olan şahsın çalıştığı şirkete ilişikin müessesesal kimliğini kanıtlayan belgeler:

Vergi Levhası – şirketin son seneye ilişkin vergi bilgilerini ileri süren bu belge gösterilmelidir.

Ticaret Odası Kaydı– (3 aydan daha önceki zamanlı belgeler reddedilmektedir.)

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir