BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Barla Dağı, Eğirdir, Isparta : Tırmanış Rotası

Barla Dağı, Eğirdir, Isparta : Tırmanış Rotası

Isparta Barla Dağı

Isparta Barla Dağı, Isparta ili, Eğirdir ilçesine bağlıdır. Zirvesi 2798 metredir. Genel olarak kullanılan tırmanış rotası orta seviyede bir rotadır. 6 km gidiş ve 6km geliş ile 12 km lik bir yol.

Tırmanış Rotası
Barla Dağı na tırmanışa gideceklere tavsiyem bir gece kamplı gitmeleridir. Şehirden uzak olduğu için geceleri yıldızlar mükemmel bir görüntü oluşturmakta. Kamp alanına yakın su kaynakları bulunduğundan yanınıza su yük etmenize gerek yok. Yanınıza baton kesinlikle alın yolun yükünü hafifletiyor. Kaskınızı ve eldivenlerinizi unutmayın çünkü iniş esnasında kayabilme ihtimaliniz var.
Dağın zirvesine ulaşmak 4-5 saat sürdüğü için sabah 6 gibi yola çıkmak en sağlıklısı. Rota ‘nın başlangıç kısımında patika olduğu için bu kısımı rahatça geçebilirsiniz. Sizinle paylaşacağım rota “SÜDAK İLE BARLA DAĞI DAĞCILIK ŞENLİĞİ 7-8 MAYIS 2016″da kullandığımız rotadır.

barla dağı rotaP_20160508_083022_PNP_20160508_105151_HDR

Hakkında berkaygunduz

22 Yaşında Süleyman Demirel Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyan bir gencim. Birkaç senedir otostop ile gezmeye başladıktan sonra bunun bana yetmediğini fark ettim. Kamp yapmanın yanına bir de dağcılık ve tırmanışı ekledim. Ve dağlara,yollara aşık oldum. Bu siteyi de benim gibi yolları ,dağları,kampı sevenlere yardım etmek onlarla deneyimlerimi paylaşmak için oluşturduk.

2 Yorumlar

  1. Berkay merhabalar, temmuz ayinda bir tirmanis olacakmi acaba ?

  2. Bildiğim kadarı ile hayır. Bu Mayıs ayında Barla Dağı tırmanısı gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir