BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Batum: Ne Yapılır ?

Batum: Ne Yapılır ?

NERELER GEZİLİR ? (Batum Gezilecek Yerler)
Avrupa Meydanı,Batum,Gürcistan
(Avrupa Meydanı,Batum,Gürcistan)
Avrupa Meydanı

Şehrin ana meydanı olarak geçen avrupa meydanı yaz geceleri cıvıl cıvıl oluyor. Elinize biranızı alıp tatlı kalabalığın keyfini çıkarabilirsiniz. Yada bizim yaptığımız gibi bir elinizde zeytin bir elinizde ekmek karnınızı doyurabilirsiniz. Batum Gezilecek Yerler

(Piazza Meydanı,Batum,Gürcistan)
(Piazza Meydanı,Batum,Gürcistan)
Piazza Meydanı

Bizce Batum’un en güzel yerlerinden. Çünkü biraz avrupa havası var. Baya büyük bir alana kurulmuş olan piazza meydanı içinde cafeler ,restoranlar,oteller ve barları barındırmakta.

 

(Batum Limanı,Batum,Gürcistan)
(Batum Limanı,Batum,Gürcistan)
– Batum Limanı

Liman çevresinde bulunan bazı eski ve yeni eserler, Batum’da gezilecek yerlerin başında yer alıyor. Aslına bakarsanız tam anlamı ile sahil ve liman boyunca Fethiye,Muğla havası var. Yada biz Muğlalı olduğumuz için bize öyle geldi. 

(Ali ve Nino Heykeli,Batum,Gürcistan)
(Ali ve Nino Heykeli,Batum,Gürcistan)
– Ali ve Nino Heykeli

Limanın hemen yanında bulunan 7 metre uzunluğunda ki heykeller görülmesi gereken önemli yerler arasında yer alıyor. Azeri genç Ali ve Gürcü kız Nino arasındaki aşkı anlatılmakta. Hareket eden; bir kadın ve bir erkekten oluşan 2 metal heykel, her 10 dakikada farklı bir açı alarak iç içe geçmektedir.

 

(St. Nicholas Orthodox Church,Batum,Gürcistan)
(St. Nicholas Orthodox Church,Batum,Gürcistan)
– St. Nicholas Orthodox Church

Piazza Meydanının yakınındaki kilise Batum da ki en güzel kiliselerden birisi.Osmanlı İmparatorluğu egemenliği döneminde inşaatı Yunanlılar tarafından başlatılmış. Kilisede çan olmaması şartı ile kilisenin yapımına izin verilmiş.

 

(Batum Botanık Bahçesi,Batum,Gürcistan)
(Batum Botanık Bahçesi,Batum,Gürcistan)
– Batum Botanık Bahçesi

Batum merkeze 9 km uzaklıkta olan bahçe 108,7 hektarlık alana kurulmuş. Dünyanın en büyük botanik bahçeleri arasında geçen bahçede 5000 den fazla bitki türü bulunmakta. Kafkasya’ya özgü yarıtropik bitkilerin yanı sıra  Yeni Zelanda, Kuzey, Güney Amerika, Himalayalar, Avustralya ve Akdeniz bitkilerinin sergilendiği bölümler de bulunuyor. Park alanını gezmek yaklaşık 1,5 saat kadar sürebiliyor.

(Chacha Tower,Batum,Gürcistan)
(Chacha Tower,Batum,Gürcistan)
– Chacha Tower

İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan, 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule hemen limanın yanında. Hergün akşam saat 7’de, 10 dakika boyunca çeşmelerinden güçlü Gürcü içkisi Chacha akıyor. Bence içmeyin. Hayatımda içtiğim en kötü alkol sanırım. Ayrıca alkol oranının da çok yüksek olduğunu biliyoruz.

 

 

 

 

 

( Ferris Wheel,Batum,Gürcistan)
( Ferris Wheel,Batum,Gürcistan)
– Ferris Wheel

Ali ve Nino heykelinin yakınında bulunan dönme dolap şehiri yukarıdan görmek için son derece ideal.

 

 

 

 

 

 

 

(Astronomik Saat,Batum,Gürcistan)
(Astronomik Saat,Batum,Gürcistan)

 

– Astronomik Saat

Avrupa meydanının hemen yanında bulunan Astronomik Saat Prag ve Venedikteki Astronomik Saatlerin bir benzeri. Avrupa Meydanının hemen yanında bulunan saatin yanından fark etmeden geçebilirsiniz. Şahsen biz sonradan fark ettik. Batum Gezilecek Yerler

 

 

 

 

 

 

Batum’da Ne Yenir/Ne İçilir? Konusu Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir