BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Adım Adım Anılar / Brüksel’den Amsterdam’a Adım Adım Otostop

Brüksel’den Amsterdam’a Adım Adım Otostop

 Gezilecek Yerler

Brüksel – Amsterdam Otostop

Amsterdam için Brüksel’den düştük yola. Atomium’a yakın bir yerden haritaya baka baka otostop a başladık. 2 şehir arası yaklaşık 210 km kadar. 2.5 saat sürüyor, en azından biz öyle sandık. Aralarda o kadar fazla küçük kasaba ve şehir var ki kaç araba değiştirdik sayamadım. Antwerpen’a kadar güzelce geldik. Burada bir yerde sanırım 2 saat kadar otostop çektik sonunda Amsterdam’a araç bulmuştuk. Çok fazla insan durdu otostop esnasında ama hepsi ara kasabalara gidiyordu. Sonunda bir arabaya bindik biraz muhabbet sohbetten sonra benim uykum gelmeye başladı, zaten bindiğim çoğu arabada uyuyorum. 😀 Can benim deli olduğumu düşünüyordu. Arabadan indikten sonra bile ” sen nasıl uyursun oğlum otostop çektiğimiz arabada ” diye yakınıyordu. Hollanda sınırına girince bizi alan abimiz bir poşetten marihuana ve tütün çıkardı. 160 ile geniş bir viraj alırken dirseklerini direksiyona koyup arabayı öyle sürmeye devam ederken otunu çok güzel bir şekilde sarıp içti.

Amsterdam Central’a gitmek için de bizi alan bağımlı abinin bıraktığı yerden otobüse bindik. Bu arada da şunu kesin öğrendik ; otoban ve otoyollarda otostop çekmeyi bırakın yürümek bile yasak. Araba durdu diye sevinirken duran araç otoban görevlisinin aracıydı,bizi bir güzel azarladı. ( 😀 )

Amsterdam da otobüslere ve trenlere kaçak pek binemedik bizim şanssızlığımızdı sanırım çünkü her bindiğimiz araçta kontrolcü vardı. Amsterdam’a gelince Vondelpark da festival’e denk geldik. Kaçak girmeye çalıştık ama beceremedik. Geç saatte geldiğimizden dolayı pek gezme fırsatımız olmadı.
Amatörlüğüme gelen birşey daha vardır o da kalacağımız yere trenle gidebilecekken ( Gece geç saat odluğundan mı bilinmez Beverwijk ‘e tren bulamadık.) otobüs ile gitmeye çalıştık ama google maps ‘ın gazabına uğradık. Velserbeek parka kadar geldik yanlış otobüse binmişiz nehirin karşısına geçmemiz gerekiyor. Haritaya bakınca yol gözüküyor ama kafanızı kaldırıp nehire çevirdiğinizde herhangi bir yol yok. Nehirin altından otoban yapmışlar ve hiçbir şekilde yaya giremiyor. Evinde kalacağımız Ayhan abiyi aradık zar zor bizi buldu eve getirdi. O ay faturam 100Tl yi geçmişti.

 

 

AntwerpOtostopYeri
Antwerp’den Amsterdam’a otostop yeri
BrukselToAmsterdam
Bruksel’den Amsterdam ve Antwerp’ e otostop yeri

 

 

 

Hakkında berkaygunduz

22 Yaşında Süleyman Demirel Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyan bir gencim. Birkaç senedir otostop ile gezmeye başladıktan sonra bunun bana yetmediğini fark ettim. Kamp yapmanın yanına bir de dağcılık ve tırmanışı ekledim. Ve dağlara,yollara aşık oldum. Bu siteyi de benim gibi yolları ,dağları,kampı sevenlere yardım etmek onlarla deneyimlerimi paylaşmak için oluşturduk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir