BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Chain Bridge – Budapeşte

Chain Bridge – Budapeşte

Chain Bridge
Chain Bridge
Budapeşte Chain Bridge

Budapeşte kentinin en çok bilinen ikonları arasında yer alan Budapeşte Chain Bridge, Zincir Köprü, Buda ve Pest şehirlerini birleştirir. Ve 19. yüzyılda inşa edilmiştir.

 

Chain Bridge Taş Aslanlar
Chain Bridge Taş Aslanlar

Hizmet vermeye başladığı 1849 yılında insanlar tarafından mühendislik harikası olarak  görülen bu köprünün uzunluğu tam olarak 375 metre. Birbirine bu kadar yakın olan iki farklı şehri bilrşetirerek aynı zamanda bir kültür köprüsü görevi de gören Zincir Köprü’nün iki girişinde de Janos Marschalko adlı Macar heykeltraşın eseri olan taş aslanlar sizleri selamlıyor. Aslanlarla ilgili önemli bir not vermek gerekirse bu da dilleri olmadığıdır. Köprünün açılışı sırasında bir vatandaşın bunu söylemesi üzerine heykeltraşımız Janos Marschalko’nun bunu duyduğu anda köprüden atladığı da rivayetler arasında. 

 

Chain Bridge Aydınlatma
Chain Bridge Aydınlatma

En iyi aydınlatma ödülüne sahip Budapeşte’nin tüm gece manzarasına tanıklık edebileceğiniz Chain Bridge’ten geçerken kesinlikle acele etmemeli ve şehrin en güzel panaromik manzaralarından birisini uzun uzun izlemelisiniz.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir