BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Kraliyet Sarayı – Budapeşte

Kraliyet Sarayı – Budapeşte

Budapeşte Kraliyet Sarayı
Budapeşte Kraliyet Sarayı
Budapeşte Kraliyet Sarayı

Budapeşte Gezilecek Yerler arasında yer alan Daha genel adıyla Budapeşte Kalesi olarak bilinen yapı, şehrin Buda kısmını boydan boya kaplamaktadır. Charles Köprüsü’nden geçtikten sonra hemen karşınızda kalacak olan finiküler yardımıyla sarayın bahçesine çıkabilirsiniz. Yürüyerek de tırmanabileceğiniz kale, yürüyüş yolu olarak size oldukça romantik dakikalar sunacaktır.

Kraliyet Sarayı Aydınlatma

1265 yılında inşaatı tamamlanan Saray Peşte tarafından oldukça güzel bir manzara oluşturmakla beraber gece aydınlatması bakımından da Avrupa’nın kesinlikle görülmesi gereken yapıları arasında yer alıyor. 

 

 

 

Kraliyet Sarayı Panaromik Manzara
Kraliyet Sarayı Panaromik Manzara

İçerisinde Türk Mezarları ve onu çevreleyen Kemal Atatürk Sokağı’nı da barındıran Budapeşte Kraliyet Sarayı şehrin panaromik manzarasının da izlendiği en güzel noktalardan birisidir. Ayrıca kale içerisinde stantlarda çokça satışı yapılan ünlü Macar tatlısı Kürtoskalacks’ı da tadabilirsiniz.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Yorum

  1. Gerçekten Budapeşte harika ve sakin bir şehir.Tekrar gitmiş gibi olduk:) Ben gitmeden önce rehber ayarladım. Arkadaşlar süperlerdi. Havalimani transferini ve şehir turu kusursuzdu ve fiyatları uygundu. Vaktinizi iyi kullanmak için kesinlikle aynısını yapın derim. Hele bizim gibi kalabalık grup ve çocuklar var ise çok faydalı.Şehri hikayeleri ve tarihiyle gezmek çok zevkliydi. Estergona gelmişken gidin derim. Çigan gecesinde yer bulamadık bir dahaki sefere dedik…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir