BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin Vizesi Alım İşlemleri 4 Bölümden Oluşmaktadır

1 – Ana Evraklar ve Müracaat Formları

A. Minimum altı ay kullanılabilirliği olan ve minimum bir adet temiz sayfası varolan pasaport.
Not: Tek veya çift giriş vize müracaatı için, pasaportun minimum altı ay kullanılabilirliği olmalıdır.Çoklu giriş vizesi için pasaportun minimum dokuz ay kullanılabilirliği olmalıdır.

B: İzin sahibi kişinin Türkiye’ye geri gelme veya başka gidilecek yerlere gitmek amacıyla ülkeden çıkma (Eğer müracaat sahibi üçüncü bir ülkenin vatandaşı ise) zamanından önce altı aydan çok kullanılabilirliği olan, Yabancılar için Türkiye’de İkamet İzni.
C. Yakın zamanda çekilmiş pasaport ebatında bir fotoğraf (siyah-beyaz ya da renkli) yapıştırılmış ve doldurulmuş müracaat formu (Çin Halk Cumhuriyeti Vize Müracaat Formu).
Not: Eğer müracaat formu tamamen doldurulmadıysa, veya formda yer alan bilgiler doğru değilse, veya okunaksız ise, prosedürde gecikme meydana gelebilir veya müracaat reddedilebilir.
D: Pasaportun bilgi sayfalarının ve İkamet İzninin (varsa) fotokopileri.
6 aydan çok bulunmalarda devlet hastanesinden sağlık raporu istenmektedir

2 – Farklı vize türleri ve bunlara ait evrak şartları

D Vizesi: Çin´de tam olarak ikamet edecek yabancılara verilmektedir. D Vizesine müracaat için, kalıcı ikametgah doğrulama formu lazımdır.
Konut doğrulama forumunu edinmek için müracaat sahibi kendisi veya Çin´de yaşayan tayin etmiş olduğu akrabaları yoluyla ikamet etmek için müracaat ettiği kent yada ilçede bulunan kamu güvenliği bürosunun giriş-çıkış departmanından müracaatda bulunabilir.

Not: D Vizesinde giriş adeti tektir. Bu vize sahibinin, girişini takip eden yerel Yönetime otuz gün içinde kayıt olması ve ikamet izni edinmek için yapılması gereken işlemleri yapması mecburdur.

3 – Çin Halk Cumhuriyeti-İstanbul Vize müracaatı
HKSAR´a iş veya turzim nedeniyle giden, rastgele bir çeşit de kullanılabilir Türk pasaportuna sahip Türk vatandaşları, üç ay boyunca HKSAR´da vizesiz kalabilirler.

Not: Şayet herhangi bir Türk vatandaşı HKSAR´dan Çin´in farklı kesimlerine de seyahat etmeyi düşünüyorsa, Çin vizesine gereksinimi vardır.

4 – Vize müracaat metodu ve Yerleri
Temsilci vasıtasıyla müracaat edildiğinde, müracaat formunun müracaat sahibi kendisi imzalamış olması mecburdur ve gereksinim duyulduğunda müracaat sahibinin Büyükelçiliğe bizzat gitmesi gerekebilir. Postayla yapılan müracaatlar onaylanmamaktadır ve bu müracaatlar kabul görmeyecektir.

Bu büyükelçilik, ikametgahları ya da çalışma yerleri aşağıdaki Türk kentlerinde bulunan müracaat sahipleri tarafından yapılan müracaatları reddedilmektedir: İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Edirne, Kırklareli. Bu kentlerde yaşayan müracaat sahipleri, vize müracaatlarını İstanbul´da bulunan Çin Başkonsolosluğuna yapabilir. Vizeye ait konaklama zamanı, giriş sayısı ve kullanılabilirlik süresi Konsolosluk Yetkilileri tarafından belirlenir. Konsolosluk Yetkilileri, Çin yasa ve talimatnamelerine müsait olmayan vize müracaatlarını kabul etmeme ya da verilen vizeleri iptal etme yetkisine sahiptir.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir