BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Couchsurfing Nedir ?

Couchsurfing Nedir ?

Couchsurfing
Couchsurfing Nedir ?

Couchsurfing gezginler tarafından kullanılan, referans sistemine dayalı, seyahat halinde olmayan kişilerin, şehirlerini gezmeye gelen kişilere evlerini açtıkları bir konaklama uygulamasıdır.

Adı üstünde “Coucsurfing” yani Türkçeye kanepe sörfü olarak çevirebileceğimiz bu uygulama kullanan kişilerin konfor aramadıkları, bunun yanında konaklamayı ücretsiz sağlayabildikleri, gezdiği şehrin kültürünü bire bir tanık olabildikleri için kullandıkları karşılıklı hoşgörüye dayalı bir sistemdir.Sistemi kullanabilmek için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra direk insanlara evlerinde kalmak için istekler gönderebilirsiniz. Ama bu yöntem pek güzel geri dönüşler sağlamayacaktır. Güzel geri dönüşler alabilmek için yapmanız gereken ilk şey herkesin anlayabilmesi için İngilizce bir biyografi oluşturmaktır. İnsanlar sizin nelerden hoşlandığınızı, nasıl bir insan olduğunuzu sizin tahmininizden daha çok önemsiyorlar. Bu sebeple biyografi oluşturmak kesinlikle atlamamanız gereken bir adım.

İkinci adım ise referanslar. Kişiler olumlu referans göremedikleri gezginleri evlerinde ağırlamaktan çekinirler. Bu sebeple Couchsurfing’in oluşturduğu diğer referanslar bölümüne arkadaşlarınızın referans bırakmasını isteyebilirsiniz. Veya daha önce bu şekilde evinde kaldığınız birileri varsa onlardan “Host” olarak referans yazmalarını isteyebilirsiniz. Unutmayın ki Cochsurfing referans sistemine dayalı bir konaklama biçimi.

Couchsurfing ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soruyu Bize Ulaşın bölümünden sorabilirsiniz.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir