BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Adım Adım Anılar / Otostop’tan Özel Araca 7 – Hallstatt Gezilecek Yerler

Otostop’tan Özel Araca 7 – Hallstatt Gezilecek Yerler

Hallstatt gezilecek yerler için ek bir yazı yazmam gerekip gerekmediği konusunda oldukça düşündüm. Ama sonra Hallstatt’ın kesinlikle bir başka yazının arasına iliştirilemeyecek kadar özel bir yer olduğu konusunda karara vardım. Burası o kadar güzel, şimdiye kadar gezdiğim yerlerden o  kadar farklı ki… Burayı anlatmaya bir yazı bile yetmez. Daha klişe bir tabirle Hallstatt anlatılmaz, yaşanır. Yaşanmalıdır.

Hallstatt Gezilecek Yerler

Linz’de bit pazarını gezdikten sonra saat 10 civarı Hallstatt yoluna çıktık. Yolların güzelliğinden Hallstatt’ta bizi bekleyeni bloglarda abartılarak yazılmadığını anlamıştım. Gerçekten geçtiğimiz tüneller haricindeki yolun her tarafı yemyeşil. Adeta bakir bir doğanın ortasında buluyorsunuz kendinizi. Yeşilliğin yanı sıra dağların yamaçlarında görebileceğiniz bazı şirin evler de sizleri Hallstatt’ın o büyülü güzelliğine yol boyu hazırlıyor. Hazırlıyor evet, ancak Hallstatt’a indiğiniz andan itibaren yolda gördüklerinizin gerçekten hiç bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Adeta bir masaldan kopup Dünya’ya yerleşmiş gibi görünen bu mükemmel kasaba göl, yeşillik ve göl kenarına kurulmuş olan şehir merkezi ile  ömür boyu burada yaşama isteği uyandırıyor insanda. Diyorsunuz ki içinizden “Şurada bir evim olsun, bir de sevdiğim insanlar, başka hiç bir şeye ihtiyacım olmaz.” Gerçekten de bu şekilde.Dediğim gibi yerleşik hayatı bir benimseyememe durumum söz konusu. Ancak şimdiye kadar bir kaç yer için “Ben burada hayatımın sonuna kadar kalabilirim.” cümlesini kullandım. Bir tanesi de kesinlikle Hallstatt. Göl manzarasına bakan evleri, kiliseleri, cafeleri, gölün içinde yüzen tekneleri ve gölün tam karşısındaki muhtemelen derebeylik dönemlerinden kalma bir şato olduğunu düşündüğüm şato ile büyüleyici bir kasaba. Üstelik o gölde yüzebiliyorsunuz da! Kesinlikle Hallstatt adına içimde kalan en büyük şeydir gölde yüzmemiş olmak, bir dahaki sefere
diyelim…

Yazını gördüm yaşadım Hallstatt, kışın çok daha güzel olmalısın. Umarım bir sonraki buluşmamız çok yakın bir kışa denk gelir.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Keyfinizi Yerine Getirecek 5 Sonbahar Yürüyüş Rotası

Karagöl Tabiat Parkı (Çubuk, Ankara)   Yaz sıcakları bitti. Kışa girdik sayılır ama Karagöl Tabiat ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir