BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / İstanbul Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanı

İstanbul kamp alanı. 5 Mükemmel Destinasyon

İstanbul kamp alanı yazımıza hoş geldiniz. Hafta sonu yaklaştıkça insanın içi hareketlenmeye başlıyor. İş ve okul hayatından kendimize vakit ayıramaz olduk. Bu listede size mükemmel bir hafta sonu kaçamağı için 5 kamp alanı hazırladık. Kamp ateşiniz hiç sönmesin. 🙂

Ağva ve Şileagva kamp - istanbul kamp alanı

Şilenin mükemmel bir orman dokusu var. Hatta İstanbul da en fazla yeşil alana sahip ilçe ünvanına bile sahip. Ee tabi bir tarafı deniz mavisi bir tarafı yemyeşil olunca gözümüzden kaçmaması gereken yerlerin başını çekiyor. Şile’de deniz kıyısında bolca kamp alanı mevcut özellikle Şile-Kabakoz-Akçakese-Ağva rotasında kamp ve karavan alanı seçenekleri var. Evet yanlış duymadınız karavan 🙂 Hepimizin hayali.

İğneada

igneada kamp - istanbul kamp alanı

2007 yılında milli park olmuş mükemmel bir yerden söz ediyoruz. İstanbul’a 200 km uzaklıkta olan İğneada bizim vazgeçilmezlerimizden. Mert Gölü Mesire Yeri, İğneada’nın en önemli kamp alanı. Tuvalet ve su olanağı bulunan bu alanda çadır kurabilirsiniz. Ayrıca ben çadır taşıyamam yanımda derseniz bölgede otel ve aile pansiyonları da bulunuyor.

(İstanbul kamp alanı)

Ayrıca eğer yürüyüş meraklısıysanız Longoz Ormanları’nın çevresinde pek çok yürüyüş parkuru var. En uzunu Limanköy ile İğneada arasında bulunuyor.Kadırga Koyukadırga kamp - istanbul kamp alanı

Eğer ben üşenmem aracımda var en kötü otostop çekerim diyorsanız Çanakkale’de güzel kamp alanları da mevcut.

Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale Köyü yakınlarında bulunan bu koyun etrafı zeytin ağaçları ile kaplı ve hiç de küçümsenmeyecek 3km uzunluğunda bir plaja sahip. Koyda kamp, karavan, pansiyon ve otel seçenekleri mevcut. Kamping alanlarının hemen hemen hepsinde duş, tuvalet, ortak alan, mutfak, internet mevcut.

Gelibolu Milli Parkıgelibolu kamp - istanbul kamp alanı

Çanakkale ile devam ediyoruz efendim.

(İstanbul kamp alanı)

1973 yılında 33 bin hektarlık alan milli park ilan edilmiş. Bölgede birçok anıt ve şehitlik yer alıyor. Milli parkın Anafartalar, Anzak Koyu, Seddülbahir, Kilitbahir, Eceabat ve Gelibolu bölgelerinde birçok kamp, karavan ve otel bulunuyor. Ege sahilinde bulunan Kabatepe kampı, park sınırları içerisinde bulunan en büyük tesis. Çam ağaçlarının deniz ile buluştuğu noktada bulunan kamp alanında; karavan kampı, çadır yerleri, ortak kullanıma açık iki duş-tuvalet-mutfak alanı,elektrik,su,buzdolabı,restorant ve büfe gibi olanalar var. Kamp alanı Mayıs-Ekim döneminde hizmete açık.

Kapıdağ Yarımadasıkapıdag kamp - istanbul kamp alanı

5. ve son yerimiz Balıkesir.

(İstanbul kamp alanı)

Yaklaşık 95 kilometrekarelik sahil şeridine sahip olan yarımada birçok köye de yakın. Mükemmel koyları ve doğal plajları ile Kapıdağ Yarımadası, Marmara Bölgesi’nin en özel yerlerinden biri. Gerek Erdek yerleşiminde, gerekse yarımada sahillerindeki köylerde herkese hitap edebilecek otel ve pansiyonlar bulmak mümkün. Önereceğimiz kamp alanları genellikle Erdek’in Düzler bölgesinde bulunuyor. Çam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanlar kumsala kadar uzanıyor. Erdek Körfezi’ne bakan ve özel plajları bulunan kamp alanları, hem çadır kurmak isteyenlere, hemde karavancılara hizmet veriyor. (Kamp alanlarına ne kadar para verme taraftarı olmasam da bazen gerçekten verdikleri hizmetler ile sizi tavlaya biliyorlar.)

Bölgede ortak duş-tuvalet-mutfak ve çamaşırhane(bakın bu her yerde olmaz 🙂 ), karavanlar için elektrik prizi, masa ve oturma grupları ,market ,restoran ve kafe olanakları sunan kamp ve karavan tesislerinden yararlanabilirsiniz.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir