BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Adım Adım Anılar / Otostop’tan Özel Araca 5 – Budapeşte

Otostop’tan Özel Araca 5 – Budapeşte

Bir önceki yazı olan Otostop’tan Özel Araca 4 – Budapeştede Gezilecek Yerler yazısını okumak için tıklayınız.

Budapeşte nehir turu bittiğinde biraz yorgunluktan biraz da gezme arzusundan yavaş yavaş yürüyerek dairemize döndük. Ve sabah erken saatten itibaren hop on hop off otobüsleriyle şehri gezeceğimiz için hemen uyuduk.

 

 

Budapeşte hop on hop off
Otobüsümüz Tam Olarak Bu 🙂
Budapeşte Hop On Hop Off

Gelelim hop on hop off otobüslerine.. Budapeşte’de oldukça fazla bu işi yapan firma var arkadaşlar. Bizim bilet aldığımız firma araçlarının üstünde zürafa resmi olan firma. Kendileri de firmalarını bu şekilde tanıtıyorlar. Firmanın 2 farklı rotası var ve hepsi devamlı turlarını yapıyor. Kırmızı Hat (Tarihi: 2 saat) ve Sarı Hat (Panaromik: 1 saat). Ve bu iki hatta aktarma yaptığınız belirli aktarma durakları var. Yani iki tur arasında bu şekilde bir geçiş sağlayabiliyor ve iki turu da gerçekleştirebiliyorsunuz. Otobüsün en güzel kısmı kulaklık takıp dinleyebileceğiniz sanal rehberler. Bir çoğunda daha yeni sağlanmış olan Türkçe dil desteği de var. Ve bu sayede gezdiğiniz yerleri sadece gezmiyor oralar hakkında bir çok şey de öğrenebiliyorsunuz.Biz önce otobüsün kırmızı hattını tercih ettik ve kentin gezilebilecek tüm önemli yerlerini gördük. Süremiz kısıtlı olduğu için bu sefer şehri yaşayamamış olsam da gezdim. Bunu da en güzel şekilde yapmanın yolu orada turist olup bu otobüsleri kullanmaktı 😀 Turist gibi davranmaktan pek haz almıyorum ama bu seferlik böyle olsun dedik 😀 Kırmızı hattan, sarı hata aktarma yapabildiğimiz bir durakta indik ve panaromik hat olan sarı hattı da çok güzel manzaralara tanık olarak tamamladık. İlk günün sefaletine ve rezaletine rağmen seyahatimizin Budapeşte ayağının bitişi oldukça güzel olmuştu. Yine, yeni, yeniden çok özleyeceğimi bilerek ayrıldım bu şehirden.

Bir sonraki durağımız, Orta Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti Viyana olacaktı…Budapeşte hop on hop off aile

 

Bir sonraki yazı olan Otostop’tan Özel Araca 6 – Viyana, Bratislava yazısını okumak için tıklayınız.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Keyfinizi Yerine Getirecek 5 Sonbahar Yürüyüş Rotası

Karagöl Tabiat Parkı (Çubuk, Ankara)   Yaz sıcakları bitti. Kışa girdik sayılır ama Karagöl Tabiat ...

Bir Yorum

  1. Resimler süper canlı. Budapesteye tekrar gitmiş kadar oldum. Budapeşteye gidenlere faydası olur diye bizimde kaldığımız sahipleri cok cici turkler olan apartı tavsiye etmek ısterım. Unlu kertlerınde hemen yanında yerı:) Birde oralara kadar gitmişken Estergon ve Vısegrad Kalelesıne ugrayın derım.
    Sevgıler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir