BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Seyahatten Önce

Seyahatten Önce

ABD (Copy)  flag_yellow_low (Copy)  Birleşik Krallık (Copy)  Flag_of_Australia_(converted).svg (Copy)

Flag_of_Russia.svg (Copy)  Çin (Copy)  india-flag (Copy)  img-diger (Copy)

Bir seyahat için gerekli olan ilk adımı yani pasaport işlemlerinizi hallettikten sonra sıra oluşturacağınız rotaya gelecektir. Rota oluşturma hususunda dikkat etmeniz gereken ilk nokta rotanızda farklı vize tiplerine sahip ülkeler bulunup bulunmadığıdır. Eğer böyle bir rota planınız var ise ülkelerin vize prosedürlerini dikkatli bir şekilde incelemeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Rota hazırlığının bir diğer önemli noktası da bu seyahatten ne beklediğinizdir. Tarih, eğlence, doğal güzellik,gece hayatı, sanat vs. bu beklentiler arasında olabilir. Seyahatinizden ne beklediğinizi iyi bir şekilde kavrayabilirseniz bu rotanızı çıkartmanız konusunda size oldukça büyük yardımda bulunacaktır.

Rota belirlemede bir diğer önemli nokta ise maddi durumdur. Eğer cüzi miktarlarda güzel bir seyahat geçirmek istiyorsanız, Avrupa için örnek vermek gerekirse, Doğu Avrupa ülkelerini tercih edebilirsiniz. Ancak iyi bir miktar para biriktirebildiyseniz beklentilerinize göre İskandinav ülkelerini görebilirsiniz.

 

Fikir vermesi açısından Rotalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uzun Süreli Geziler için: ( Bir ay ve daha fazlası)

70lt ve üstü bir çanta işinizi görecektir. Geziniz uzun süreceği için çantanızda temel ekipmanların yanında ekstra ekipmanlar da almanız gerekecek.

Olabildiğince hafif ürünler seçmeye çalışın. Uzun yürüyüş ve gezilerde kesinlikle faydasını göreceksiniz.

Birkaç Hafta Sürecek Geziler İçin:(3-4 Hafta)

50-70 litre arası çanta almanızda fayda var. Daha fazlası sizi yoracaktır. Çantanızın her geçen gün daha da ağırlaşacağını unutmayın.

Kısa Süreli Geziler İçin:( 1-2 hafta)

Bu tür kısa geziler için yanınıza 35-50 lt arası çanta almanız son derece yeterli olacaktır.

 Detaylı Malzeme Listesi İçin TIKLAYINIZ.