BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Trolltunga Nasıl Gidilir ?

Trolltunga Nasıl Gidilir ?

Trolltunga Nasıl Gidilir ?

Trolltunga nasıl gidilir.

Buradaki linkten Norveç Otostop Anılarım (Part-1) i okuyabilirsiniz.

Buradaki linkten Norveç Otostop Anılarım (Part-2) i okuyabilirsiniz.

Voss-CampTrolltunga nasıl gidilir ? İlk önceliğimiz Vossevangen (Voss) şehrine gitmek. Burada tren garında saat 24:00’a kadar kalabilirsiniz. Lavabolarda sıcak su mevcut ,ısıtmalar da çok güzel çalışıyordu ben gittiğimde. Şişelerinize su doldurmak isterseniz garın hemen dışındaki engelli tuvaletinden doldurabilirsiniz. Alt kattaki lavabolar kredi veya banka kartı ile 10kr çekmekte. Eğer çadır kurmak isterseniz tren garının tam önünde alabildiğine uzanan bir göl bulunmakta. Göl kenarına rahatlıkla çadırınızı kurabilirsiniz. Ve gerçekten çok güzel bir sabaha da uyanabilirsiniz.P_20160909_090419Buradan sabah en erken 9:15 de 990 numaralı Odda otobüsleri Skybusslar kalkıyor. Odda durağına gelmeden önce Tyssedal’da ineceksiniz. Zaten otobüsteki çoğu insan burada iniyor. Büyük bir marketin önünde iniyorsunuz. Bu marken tırmanışa başlamadan önce görebileceğiniz son market. Yolda zaten Trolltunga tabelalarını göreceksiniz. Gideceğiniz yön Skjeggedal. Bu yolu yürümeye kalkmayın çünkü 7 km uzuluğunda. Otostop çekin. Otostop çekerken de yürümeye devam edin. İnsanların durmamasına üzülmeyin çünkü bıkmışlar sanırım. Elbet alan biri çıkıyor. 5km yürümüş olasanız bile son 2 km yi yürümemek çok mutlu ediyor insanı.

Trolltunga ya tırmanış.

trolltunga
(Trolltunga nasıl gidilir.)

Havanın nasıl olacağını bilemezsiniz bu yüzden yanınıza yağmurluk ve trekkin ayakkabısı almanızda fayda var. Çık-İn 22km. Yaklaşık 10 saat sürecek bir yolculuk.

Kolay bir rota değil. Amatör olanlar zorlanabilir. Yanında bilen birilerinin olması iyi olur.

Saat 10:00 en geç başlama saati olarak öngörülmüş.

5’nci kilometre de saat 13:00’dan önce olamazsanız geri dönmenizi tavsiye ediyorlar. (Havanın kararması ve soğumasından ötürü geri dönemezsiniz diye.)

Trolltunga Survival Cabin
(Trolltunga Survival Cabin)

6-7 km arasında Meeting Point (Survival Cabin) bulunmakta. Eğer tırmanışta bir şeyler ters giderse diye yapılmış. İçeride matlar ve battaniye bulunmakta.

Benim tırmanışım 5 saat. İnişim 3 saat sürdü. (Çünkü ben karanlığa kalmıştım. Koştura koştura indim.)

Trolltunga da konaklama.

TrolltungaMaalesef başlangıç noktasında bir yere çadır kurmanız yasak. Ama tırmanışa başladıktan sonra ormanın içinde 1-2 km merdiven tırmandıktan sonra düzlük araziler var. Buralarda çadır kurabilirsiniz.

Airbnb den kalacak yer bulabilirsiniz. Trolltunga Active ‘in yanında hostel var. Eğer uyku tulumunuz varsa. 100kr a kalabilirsiniz. Çok güzel duşları ve çayları var.

Trolltunga fotoğrafları.

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

2 Yorumlar

  1. selamlar dostum kendimizi survival cabine atsak dinlensek gecelesek sabah da erkenden çıksak bitirsek fotoğraf için kalabalığa kalmasak nasıl olur 🙂

    • Erciyes Çağan

      Merhabalar Ziya, açıkçası bu konu hakkında bir tecrübemiz yok, ancak adrenalin açısından fantastik olabileceğini düşünüyoruz 😀 Ama bize kalırsa yine de işi survival cabine pek bırakmamak lazım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir