BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Yurt Dışı Seyahatinde İşinize Yarayacak Mobil Uygulamalar

Yurt Dışı Seyahatinde İşinize Yarayacak Mobil Uygulamalar

1) TripAdvisor

Seyahat uygulamaları arasında en popülerlerden birisi olan TripAdvisor, sizlere seyahat edeceğiniz herhangi bir şehir hakkında gereken tüm bilgileri aktarıyor. Şehirler hakkındaki bilgileri çevrimiçi kullanabileceğiniz gibi indirip çevrimdışı bir şekilde de erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu uygulama ile şehirdeki otellere, şehirlerde gezilmesi gereken yerlere, restoranlara, kültürel aktivitelere ulaşabilirsiniz.

Android | Apple

2) SkyScanner

Bu uygulama aslında tam olarak seyahat anında değil daha çok seyahat öncesinde kullanılan bir uygulama. Sisteminde kayıtlı olan firmaları sizin için inceleyip, size seçtiğiniz destinasyondaki en ucuz uçak biletlerini gösteriyor. Seyahatte maddiyat oldukça önemli olduğu için bu uygulama da mutlaka telefonunuzda bulunmalı.

Android | Apple

3) Rome2Rio

Seçeceğiniz iki şehir arasındaki en kolay ve ucuz ulaşım şeklini size gösteren bir uygulama. Bu uygulama üzerinden aynı zamanda uçak ve otobüs bileti satın alma işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Android | Apple

4) GoEuro

Eğer ki bir Avrupa seyahatinizi otobüs veya tren yoluyla gerçekleştirecekseniz bu uygulama anlık bilet fiyatı kontrol etmek için ideal. Aynı zamanda uçak biletlerini de gösteriyor olsa da otobüs ve tren için bu uygulamayı kullanmak daha mantıklı bir yöntem.

Android | Apple

5) CityMaps2Go

Kullanabileceğiniz en başarılı çevrimdışı harita uygulamalarından birisi. Bulunacağınız şehre ait haritayı bir kereye mahsus olmak üzere indiriyorsunuz. Ancak şehirler arası yolları görmek için bu uygulamayı kullanamıyorsunuz. Çünkü sadece size o şehre ait haritayı gösteriyor. Bu uygulamada aynı zamanda popüler mekanları, gezilecek yerleri, hostel ve otelleri görüntüleyebiliyor, gps kullanımı sağlayabiliyor ve istediğiniz bir noktaya pin koyarak işaretleme yapabiliyorsunuz.

Android | Apple

6) Booking.Com

En başarılı konaklama uygulamalarından birisi. Seçtiğiniz şehir ve tarihe göre veritabanında kayıtlı olan uygun hostel, otel ve apart daireleri sizlere listeliyor. Puanlama ve yorum sisteminin olması da müşterilere kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda bazı yerlere ücretsiz rezervasyon imkanı da sunabiliyor ve herhangi bir ücret ödemeden rezervasyonunuzu belirli bir süre içerisinde iptal edebiliyorsunuz.

Android | Apple 

7) HostelWorld

HostelWorld de bir başka konaklama uygulaması. Booking.Com’a göre biraz daha ucuz yerleri (Genellikle hostelleri) veritabanında barındırıyor. Sistem bire bir aynı şekilde işliyor.

Android | Apple

8) CouchSurfing

Kısaca gezginlerin, diğer gezginleri ağırladığı bir misafirperverlik sistemi diyebiliriz. Couchsurfing hakkındaki detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Android | Apple

9) AirBnB

Kişilerin evlerinin tamamını veya bir kısmını kiraya verdiği bir sistem. Bu uygulama sayesinde ev sahiplerine ulaşabilir ve uygun olanlara konaklama talebi gönderebilirsiniz. Detaylı AirBnB yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Android | Apple

10) AllSubway

Yaşanabilir tüm kıtaların metro haritalarını telefonunuza getiren offline bir uygulama. Güncel metro hatlarının telefonunuzda bulunuyor olması yurtdışı seyahatleriniz için oldukça önemli. Hem boyut olarak oldukça büyük haritaları incelerken yorulmuyorsunuz hem de istediğiniz metro durağını oldukça kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki şimdilik sadece Apple cihazlarda kullanılabiliyor.

 

Apple

11) FourSquare

Ülkemizde biraz kullanım amacının dışına çıkmış olsa da yurtdışında hangi mekanın kaliteli hangisinin kalitesiz olduğuna dair fikirler edinebileceğiniz, kullanıcı fotoğraflarını görebileceğiniz bir uygulama. Puanlama sisteminin olması da oldukça kullanışlı kılıyor.

Android | Apple

12) Maps.Me

Doğal parklardaki yürüyüş rotalarını bile görebileceğiniz kadar geniş bir çevrimdışı harita uygulaması. Gezginler tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen uygulamalardan birisi olan Maps.Me üzerinde pinler ekleyip küçük açıklamalar yazabiliyorsunuz.

Android | Apple

13) XE Currency

Yaygın olarak kullanılan ve sürekli güncel bulunan bir döviz çeviri uygulaması. Dünyanın tüm para birimleri arasında çapraz çeviriler yapabiliyorsunuz.

 

Android | Apple

14) AccueWeather

Şehir ekleme sistemi ile çalışan bu uygulama sayesinde çevrimiçi olduğunuz her an eklediğiniz şehirlerin hava durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında hissedilen sıcaklık, yağış ve nemlilik oranlarını da bu uygulama sayesinde görebilirsiniz.

 

Android | Apple 

Hakkında Erciyes Çağan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir