BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Genel / Deliler Gibi Eğleneceğiniz 10 Yurtdışı Müzik Festivali

Deliler Gibi Eğleneceğiniz 10 Yurtdışı Müzik Festivali

sziget - yurtdışı müzik festivali

1- Sziget

Budapeşte’nin göbeğinde, Tuna Nehri’nin orta yerinde düzenlenen ve sloganı “Island of Freedom”, yani “Özgürlükler Adası” olan, Sziget Festivali her yıl birbirinden başarılı onlarca şarkıcıya ve çılgınlar gibi eğlenmek isteyen binlerce insana 1 hafta boyunca ev sahipliği yapıyor. Adada yok yok. En geniş imkanlara sahip olan yurtdışı müzik festivali sayılabilir. Workshoplar, sahneler, birbirinden eğlenceli oyunlar… Ve tabi ki fazlasıyla özgürlük!

Tarih : 8-15 Ağustos 2018
Yer : Budapeşte / Macaristan

tomorrowland - yurtdışı müzik festivali

2- TomorrowLand

Belçika’da Boom adında bir belediyenin içinde gerçekleşen, ve her yıl on binlerce elektronik müzik sevdalasını bünyesinde ağırlayan birbirinden fantastik spekülasyonlara konu olmuş bir festivaldir TomorrowLand. 9 gün boyunca insanlar tarafından belki de dünyanın en eğlenceli yeri haline getirilen bu festivale bilet bulmak bir hayli zor. Gitmek isteyen arkadaşların bir miktar parayı ve bilgisayar başında geçirilecek zamanları gözden çıkarması lazım.

Tarih : 20 Temmuz – 29 Temmuz 2018
Yer : Boom / Belçika

Coachella - yurtdışı müzik festivali

3- Coachella

Biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenmeyi başarabilen bir başka yurtdışı müzik festivali de Coachella Valley Müzik ve Sanat Festivali. Listedeki diğer festivallerden ayrılan en önemli noktası ise, modası. Evet Coachella’ya giderken Coachella modasına uygun giyinmek bir ibadet gibi kabul edilebilir. Birbirini takip eden 2 hafta sonuna yayılan ve toplamda 6 gün süren bu festival belki de bu listenin en havalı parçası.Tarih : 13 Nisan – 15 Nisan 2018 ve 20 Nisan – 22 Nisan 2018
Yer : Los Angeles / California / ABD

Burning Man - yurtdışı müzik festivali

4- Burning Man

Listemizin bir diğer ABDli konuğu ise Burning Man Festivali. Konsept olarak listenin en farklı üyesi olabilir. Nevada eyaletinde bir  çölde gerçekleştirilen bu festivali diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliği ise festival alanında paranın geçmiyor oluşu. Festivalde her şey takasla gerçekleşiyor. Bunun haricinde devasa festival alanında ulaşım sağlamak istiyorsanız da bunu bisikletler sayesinde yapıyorsunuz. Her açıdan eğlencenin doruklarına varacağınız bu festivale gidebilmek için biletler satışa sunulmadan önce bilgisayar başındaki yerinizi almanız gerekiyor ki, tükenmeden
satın alabilesiniz.

Tarih : 26 Ağustos – 3 Eylül 2018
Yer : Black Rock Çölü / Nevada / ABD

Exit - yurtdışı müzik festivali

5- Exit Yurtdışı Müzik Festivali

Avrupa’nın en kaliteli müzik festivallerinden birisi olan Exit Festivali de müzik tarzı olarak kendisine Rap ve Elektronik Müziği benimsemiş durumda. Sırbistan’da Petrovaradin Kalesi’nde düzenlenen bu festival, bulunduğu ortam sayesinde sizi bambaşka bir dünyaya götürecek ve eğlencenin doruklarına çıkaracak. Bir elektronik müzik aşığıysanız belki de yurt dışı festivallerine başlamak için gerek fiyatı, gerek konumu bakımından oldukça doğru bir adres.

Tarih : 12 Temmuz – 15 Temmuz 2018
Yer : Petrovaradin / Sırbistan

Primavera Sound - yurtdışı müzik festivali

6- Primavera Sound

Belki de bir çoğumuz bu festivalin adını Selda Bağcan sayesinde duydu. Evet Selda Bağcan’ın İspanya’nın en önemli kentlerinden birisinde, Barcelona’da, tüm festival halkına hep birlikte bağıra bağıra “Yuh” çektirdiği festival tam da bu. Bu festival her ne kadar diğerleri kadar rağbet görmese de, Avrupa’nın en sıcak ve en canayakın insanlarının bulunduğu ülkelerinden birisinde bu festivalin tadını çıkartmak paha biçilemez.

Tarih : 30 Mayıs – 3 Haziran 2018
Yer : Barcelona / İspanya

Sonar - yurtdışı müzik festivali

7- Sonar

2017 senesinde İstanbul’da da düzenlenen Sonar Müzik Festivali’nin anavatanı da Primavera Sound’da olduğu gibi Barcelona. Oldu da işinizden izin alamadınız, o tarihlerde başka bir yerde bulunmanız gerekiyor, vay efendim bütünlemeler o tarihlere denk geliyor dediniz. İşte Barcelona Belediyesi sizin gibi Primavera’yı 3-5 günle kaçıranlar için bir güzellik yapıyor ve tam 11 gün sonra bir başka yurtdışı müzik festivali ile karşınıza çıkıyor. Ayrıca festival delileri için de Primavera’nın arkasından  Barcelona’da kalmaya devam etmek için başlı başına bir sebep olma özelliği taşıyor.

Tarih : 14 Haziran – 16 Haziran 2018
Yer : Barcelona / İspanya

Roskilde - yurtdışı müzik festivali

8- Roskilde Festivali

Bundan yaklaşık 50 yıl önce iki üniversitelinin “Peace!” diye yola çıkarak başlattığı hippi festivali bugünlerde 5 ana sahneye ve festivalde eğlenmeye gelen yüz binlerce kişinin on binlerce çadırına ev sahipliği yapıyor. Bu festivalde gerçekten yok yok. Spor alanları, workshoplar, birbirinden eğlenceli oyunlar, barlar ve daha niceleri. Bu özellikleriyle Kuzey Avrupa’nın en önemli festivallerinden birisi olma unvanını alan Roskilde Festivali’nde bulunursanız bir sonraki seneye bedava bilet kazanma şansına da sahip olacaksınız. Ama bunun için öncelikle
Çıplak Koşu etkinliğinden galibiyetle ayrılmanız gerekiyor. Yine de siz bilirsiniz tabi 🙂

Tarih : 30 Haziran – 7 Temmuz 2018
Yer : Roskilde / Danimarka

Rock in Rio - yurtdışı müzik festivali

9- Rock in Rio

Adına aldanıp da Rio de Janeiro’da düzenlendiğini sanmamak lazım hemen. Evet, geçen sene Rio de Janeiro kentinde düzenlenen Rock in Rio Müzik Festivali bu sene yerini Lizbon kentinde ayırtmış bile. Güney Amerika doğumlu, en güzel müzik festivallerinden birisi olan Rock in Rio, kıtamıza gelmiş, bize bu kadar yaklaşmışken belki de bir çılgınlık yapmanın vakti gelmiştir !

Tarih : 23 Haziran – 24 Haziran 2018 ve 29 Haziran – 30 Haziran 2018
Yer : Lizbon / Portekiz

Melt! - yurtdışı müzik festivali

10- Melt!

Listemizin tek ve son Alman v atandaşı Melt Festival. Açık hava müzesi olan ve içerisinde onlarca devasa iş makinelerinin, endüstri ürünlerinin bulunduğu adeta demir yığını diyebileceğimiz bir alanda gerçekleşiyor Melt Festivali. Ki Almanlar da öyle demişler; “Ferropolis”. Birbirinden güzel ve birbirinden farklı tarzlarda müzikler dinleyebileceğiniz bu festival için de şimdiden yerinizi ayırtsanız iyi edersiniz.

Tarih : 13 Temmuz – 15 Temmuz 2018
Yer : Gräfenhainichen / Almanya (Evet Şehir İsmini Kopyaladık.)

Belki De Bunu Aramışsınızdır ?

Balkan Turu Anıları – Ohrid – İbrahim Ballıbaba

Balkan Turu Anıları – Ohrid Gezilecek Yerler Ohrid; Orada yaşayan insanların ifadesiyle “yeryüzündeki cennet” olarak ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir